مبارزات 100 نفره

 


این گونه مبارزه برای اولین بار در كشور ژاپن توسط سوسای اویاما جهت نشان دادن قدرت كیوكوشین كه اساساً بر پایه استقامت قلبی و عروقی و روح جنگندگی بنا نهاده  شده است،انجام گرفت...به ادامه مطلب بروید

مبارزات 100 نفره

 
  این گونه مبارزه برای اولین بار در كشور ژاپن توسط سوسای اویاما جهت نشان دادن قدرت كیوكوشین كه اساساً بر پایه استقامت قلبی و عروقی و روح جنگندگی بنا نهاده  شده است،انجام گرفت.البته اخباری مبنی بر تلاش دو نفر دیگر به نامهای Yamoaka Tesshu ٰ ( در اواسط قرن نوزدهم با 100 نفر به وسیله شینای (همان شمشیر بامبویی مخصوص مبارزات کندو) مبارزه نمود) و کیمورا Masahiko (وی مسلما معروفترین جودوکا در تاریخ این ورزش به شمار می رود وی توانست 100 مرد را در دو روز متوالی شکست دهد) انجام شد ولی مبارزه به شکل امروزی اولین بار توسط سووسای اویاما انجام شد.
تاریخچه این نوع مبارزات در هنرهای رزمی ژاپن بیان ریشه دارد:
 
- یاما آکاته سشو در مبارزات ۱۰۰ نفره: این شمشیر زن بزرگ ژاپن در اواسط قرن نوزدهم میلادی می زیسته و در حقیقت وی بنیانگذار سبکی به نام (هاکوشین ایتو ریو) بوده است. او در این مسابقات از شمشیری از جنس بامبو که در تمرینات کندو کاربرد داشته دارد استفاده می کرد، افرادی که با سبک کندو آشنایی دارند سختی و طاقت فرسا بودن این مبارزات را درک می کنند.

- ماساهیکو کیمورا در مبارزات ۲۰۰ نفره: این شخص دوست صمیمی سوسای اویاما و همچنین معروفترین جودوکار تاریخ ژاپن است. سوسای اویاما در وصف ایشان می گوید: کیمورا تنها کسی است که من دیده ام مثل من و حتی سخت تر از من تمرین می کند. در دنیای جودوی ژاپن ضرب المثلی وجود دارد که می گوید: (قبل از کیمورا هیچکس و بعد از کیمورا هیچکس) کیمورا در دو روز متوالی با ۲۰۰ مرد جنگیش
مبارزه کرده و هیچ شکستی در مبارزاتش نداشته است.

- ماسوتاتسو اویاما بنیانگذار کیوکوشین کاراته در مبارزات ۳۰۰ نفره: با وجود چنین مردانی قبل از اویاما، سوسای تصمیم می گیرد توانایی خود را به نمایش بگذارد. ایشان در سه روز متوالی با ۳۰۰ مرد جنگجو مبارزه می کند. سوسای اویاما تمامی مبارزاتش را با پیروزی به پایان می برد و با وجود آسیب های شدید جهت ادامه مبارزه در روز چهارم اعلام آمادگی می کند ولی کسی حاضر به رویارویی با وی نمی شود.
ماسوتاتسو اویاما موسسه ای برای انجام مبارزات ۱۰۰ نفره که در آن زمان لازمه ارتقا به دانهای ۴ و ۵ بود ایجاد کرد ولی دریافت که هر کسی توانایی انجام چنین مبارزاتی را ندارد به همین دلیل این مبارزات برای داوطلبین در نظر گرفته شد. هر فرد تا سال ۱۹۶۷ میلادی می توانست مبارزه صد نفره را در دو روز متوالی انجام دهد تا اینکه سوسای اویاما تصمیم گرفت که فقط در یک روز این مبارزات انجام گیرد.
البته ظاهرا به همبن دلبل ،وقفه 5 ساله ای در ثبت مردان مبارز اتفاق افتاد و طی این پنج سال کسی موفق به انجام این مبارزات نگردید در نقاط مختلفی از جهان مانند استرالیا وانگلیس مبارزات 10 ٰ20ٰ 30 و... نفره نیز وجود دارد که از سوی سازمان های جهانی گواهینامه هایی به این افراد داده می شود ولی تا بحال تنها20 نفر از سرتاسر جهان توانسته اند مبارزات 100 نفره را با موفقیت به اتمام برسانند  كه در زیر به ترتیب لیست شده اند.

- نحوه جمع بندی امتیازات: فرد می بایست حداقل در ۵۰٪ مبارزاتش کاملا برنده شود در صورت وازاری شدن ۵ ثانیه زمان داشت تا به ادامه مبارزه بپزدارد.

مبارزانی که موفق شده انده این مبارزات را به پایان برسانند
:
1.   استیو آنریلSteve Arneil(UK, May 21, 1965):از بریتانیای كبیر ( در حال حاضر دان 8) او در حال حاضر رئیس فدراسیون بین المللی کاراته (IFK) مستقر در انگلستان می باشد.

2.   تاداشی ناكاموراTadashi Nakamura: (Japan, October 15, 1965) (كایجو ) تاداشی ناكامورا از كشور ژاپن . وی بنیانگذار سبك جهانی سیدو كاراته در نیویورك می باشد.

3.   شیگورو اویاماShigeru Oyama (Japan, September 17, 1966):ایشان كه هیچ نسبت فامیلی با سوسای اویاما ندارند در حال حاضر بنیانگذار سبك كیكوشین اویاما مستقر در نیویورك می باشد.

4.  لوك هالندرLoek Hollander :(The Netherlands, August 5, 1967)لوک هالندر از اعضای هیئت رئیسه سازمان جهانی،

5. جان جارویسJohn Jarvis (New Zealand, November 10, 1967):جان جارویس از نیوزیلند

6. هوارد كالینسHoward Collins (United Kingdom, December 1, 1972): پس از تصمیم سوسای مبنی بر انجام این مسابقات در یک روز ٰهوارد کالینز اولین فردی بود که توانست این مسابقات را در یک روز به اتمام برساند وی دان 7 از انگلیس می باشد و توانست 100 مبارزه خود را در کمتر از 4 ساعت در یک روز به پایان برساند

7.  میوكی میوراMiyuki Miura: (Japan, April 13, 1973) میوكی میورا از ژاپن

8. كانچو ماتسویی Shokei Matsui (Japan, April 18, 1986) : كانچو آكی یوشی (شوكی) ماتسویی ؛ رئیس سازمان جهانی كیوكوشین كای كاراته (IKO1)

9.  آدمیر دكاستا Ademir de Costa (Brazil, 1987): آدمیر دكاستا از كشور برزیل

10. كیجی سنپای Keiji Sanpei (Japan, March, 1990): سن پای کی جی از ژاپن:وی بعد از یک بار شکست در مبارزات صدنفره در راند 49 آن ٰبعداز چند سال تلاش و کوشش بی وقفه توانست این مبارزات را با موفقیت به اتمام برساند.

11.  آكیرا ماسودا Akira Masuda (Japan, May 19, 1991): آكیرا ماسودا از كشور ژاپن

12. كنجی یاماكیKenji Yamaki (Japan, March 22, 1995): كنجی یاماكی از كشور ژاپنٰ وی در زمان 3 ساعت و 27 دقیقه توانست 22 مبارزه را با ایپون،61 مبارزه را با وازاری،12 مبارزه را با درو پاهای حریف و 5 مبارزه را مساوی شد.

13. فرانسیسكو فیلهو Francisco Filho (Brazil, March 22, 1995):  شیهان فرانسیسکو Filho دان 3 از برزیل که تنها کسی می باشد که توانسته این مسابقات را 2 بار آنهم در فاصله کمتر از 2 ماه با موفقیت به اتمام برساند ،اولین بار در برزیل و دومین بار در کشور ژاپن همزمان با كنجی یاماكی ، در زمان 3 ساعت و 8 دقیقه ،26 مبارزه را با ایپون ،50 مبارزه را با وازاری،24 مبارزه را با درو کردن پاهای حریف ودر هیچ کدام از مبارزات خود شکست نخورد.

14. هاجیمه كازومیHajime Kazumi (Japan, March 13, 1999): هاجیمه كازومی از كشور ژاپن که مبارزات 100 نفره خود را در دفتر سازمان جهانی iko1 به پایان رساند نتایج آن در زیر آمده است(از سایت رسمیiko1 ( مبارزه هاجیمه به نظر بسیاری از اساتید زیباترین و قدرتی ترین مبارزه صدنفره در میان مبارزات صدنفره می باشد. زمان هرمبارزه: 1 دقیقه 30 ثانیه زمان شروع: 11:38   زمان اتمام: 15:42  تعداد مبارزه با زمان: 3 ساعت 20 دقیقه 40 ثانیه زمان كل مبارزه: 4 ساعت 4 دقیقه از 100 مبارزه: 58 برنده،42 تساوی،بدون باخت  

15. كلوس ركسKlaus Rex (December 15, 2002):  

16. ویكتور فلورسVictor Flores :(December, 2003) .

17. نائومی وودزNaomi Woods: (July 4, 2004)اولین زنی بود که توانست مبارزات را با موفقیت به اتمام برساند ،ایشان در مدت 3 ساعت و 12 دقیقه توانستند علی رغم شکستگی در انگشتان دست و پا و خونریزیهای فراوان مبارزات را که از ساعت 13:02 شروع شده بود در ساعت 16:10 به پایان برساند.یعنی در زمان 3 ساعت و 12 دقیقه !

18.  ماركوس آكینMarcus Akin: (January 21, 2008) 19.

19. آرتور هوانسیان


برچست ها : ,,,,,,